Haber

Abdüllatif Şener hangi partiye oy verdi? Abdüllatif Şener ne dedi, neden istifa etti?

Abdullatif Şener Hangi partiden, neden istifa etti? Abdüllatif Şener ne dedi? merak ediliyor. Abdüllatif Şener cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kime oy verdiğini açıkladı. Abdüllatif Şener hangi partiye oy verdi? Abdüllatif Şener ne dedi, neden istifa etti? sorularına yanıt arıyor. Abdüllatif Şener hangi partiye oy verdi? Abdüllatif Şener ne dedi, neden istifa etti? Detaylar burada…

ABDULLATİF ŞENER HANGİ PARTİDEDİR?

Konuk olduğu Halk Tv ekranlarında oy Sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini belirtti. Şener, yaptığı açıklamada, “1. turda Sinan Ogan’a oy verdim. 2. turda geçersiz oy verdim. Milletvekili değildim ve böyle oy verdim. Ben sandığa gittiğimde milletvekili değildim.”

ABDULLATİF ŞENERİME OY VERDİ?

Abdüllatif Şener, katıldığı canlı yayında CHP’den istifa ettiğini ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Sinan Ogan’a oy verdiğini, ikinci tıpta geçersiz oy kullandığını belirterek tüm dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medyada paylaşılan sandık tutanaklarına göre, Şener’in oy kullandığı sandıktan geçersiz oy çıkmadı.

ABDULLATİF ŞENER NE DEDİ?

Gazeteci Barış Pehlivan, gündeme bomba gibi düşen bu çıkışın ardından Twitter hesabından çarpıcı bir paylaşım yaptı. Şener’in oy kullandığı sandıkta geçersiz oy bulunmadığını tutanakla paylaşan Pehlivan, “Şener, Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ailesiyle birlikte oy kullandı. Sandık numarası 4090. CHP müşaviri 4090 numaralı sandıkta.O sandıkta oy kullanan Şener’in ikinci cinsiyetiymiş.Ben de ikinci tipte o sandıktaki tutanakları inceledim.Buna göre toplam 321 seçmen oy kullandı. O sandık. 57 oy Recep Tayyip Erdoğan’a, 264 oy Kemal Kılıçdaroğlu’na gitti. Çarpıcı olan şu: Sandıklarda hiç yok. Geçersiz oy yok” dedi.

İşte seçim raporu;

cubukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu