Ekonomi

Altılı Masa: Teröre geçit vermeyeceğiz

ANKARA(DÜNYA) – DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın mesken sahipliğinde toplanan CHP, GÜZEL Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi genel liderleri İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ait “Teröre geçit vermeyeceğiz” başlığıyla ortak açıklama yaptı.

İstanbul Taksim’de meydana gelen hain terör saldırısını toplantının öncelikli gündem hususu olarak ele aldıklarını bildiren önderlerin ortak açıklaması şöyle:

“Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin sayısının artmaması için dua ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Terörü, terör örgütlerini ve terörden medet umanları lanetliyoruz. Bizler, Türkiye’yi terör akınlarıyla dizayn etmek isteyenlere karşı kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin hedeflerine ulaşmalarına hiçbir şartta müsaade etmeyeceğiz. Terörle gayretin hukuk devletinin en öncelikli vazifelerinden birisi olduğu inancındayız. Bu uğraş sonuç alana dek sürdürülmelidir. Bizler sorumluluğumuzun şuurundayız ve kararlıyız. Milletimizin barış, huzur ve inanç ortamında yaşaması hepimizin elindedir.Ülkemizin yarınlarını demokratik bir hukuk devletinde inançla kuracağız. Bütün zorlukları daima birlikte aşacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu