Yaşam

Ayvalık Belediye Tiyatrosu’na İki Ödül Daha…

23. Direk Ege Bölgesi Tiyatro Ödülleri Ayvalık Belediyesi Nejat Uygur Sahnesi’nde sahiplerini buldu. Çok sayıda tiyatro emekçisinin katıldığı ödül töreninde konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ödül töreninin Ayvalık’ta düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Önder Ergin, Ayvalık’ın bir kültür sanat kenti olarak tiyatro sanatçıları buluşmasına ev sahipliği yapmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, kültür sanat adına atılan tüm adımlara ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Ergin, yeni kurulan belediye tiyatrosuna rağmen kısa sürede 9 ödül aldığını ve bundan büyük gurur duyduklarını ifade etti.

Direkler Seyirciler Derneği’nin kurucusu ve ödül komitesi başkanı Ömer Şahinbaş da yaptığı konuşmada amaçlarının profesyonel emek veren tiyatrocuları cesaretlendirmek, bu çabalarında yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onlara cesaret katmak için. 28 ödül gecesinde Ayvalık Belediye Tiyatrosu iki ödüle layık görüldü. Sabahsız oyununun yazarı Hayrettin Filiz, Yılın Oyun Yazarı Ödülü’ne, Fırtına Seni Yakalarsa adlı oyunun yönetmeni Erkan Cılak, Yılın En Başarılı Yönetmeni Ödülü’ne layık görüldü. yazıp yönettiği oyun için.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kartal-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu