Ekonomi

Balık tezgahlarında çok balık var.

Havaların mevsim dışı olması nedeniyle balık tezgahları bir süre boş kaldı. Balığın soğuk suyu sevdiğini belirten balıkçılar, farklı türleri olmasına rağmen denizde balık sayısının az olduğunu söyledi.

Hava sıcaklığı bir süredir mevsim normallerinin dışında seyrediyor. Sonuç olarak, denizlerden daha az balık çıkar. İstanbul’da balık tezgahları boş kalırken, fiyatlar önceki haftalara göre arttı. Geçtiğimiz haftalarda kilosu 100 TL’den satılan Zinekop, 200 TL’ye yükseldi. Tezgâhta en ucuz balık kilosu 60 TL’den satılan hamsi oldu.

“Kar ve yağmurun olmaması balık bolluğunu engelliyor”

Balıkçı Muharrem Arduç, bu yıl havaların mevsim dışı olması nedeniyle balıkçı Muharrem Arduç’a, “Gördüğünüz gibi tezgahlarda çeşit var ama bolluk yok. Bunun sebebi kar ve yağmur yağmıyor. düşüş var fiyat ortada 50-60 tl balıklar soğuğu sever fırtına olursa balıkçılar ava çıkamazlar iki farklı şey balık güneybatıda dibe kaçar ağırlıkları zencefilli kurabiye 100 TL’ye düştü şimdi 200 TL oldu istavrit 100 TL’nin altına düşmedi bu dönemde hamsi istavrit talep var dediğim gibi kar yağar yağmur yağarsa , sezonu bollukla kapatabiliriz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu