Ekonomi

Bybit kripto para borsası Kanada’dan çekildi

Bybit, ülkedeki son düzenleyici gelişmeler nedeniyle bugünden itibaren Kanada pazarından çıkacağını duyurdu.

Böylece borsa, ülkeden çekilen diğer kripto borsalarının arasına katıldı.

Borsa dün yayınladığı blog yazısında, “Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda önceliğimiz Kanada’daki tüm kural ve düzenlemelere uymak oldu. En son düzenleyici gelişmeler doğrultusunda, Bybit ürün ve hizmetlerinin ülkedeki mevcudiyetini durdurmak için zor ama gerekli bir karar aldık.”sözlerini kullandı.

Karara göre bugün itibarıyla Kanada platformunda yeni hesaplar açılamayacak.

Mevcut müşterilerin yeni mevduat oluşturmak ve yeni sözleşmeleri onaylamak için 31 Temmuz’a kadar süreleri olacak. Ayrıca müşteriler şirket faaliyetlerini durdurduktan sonra para çekebilecekler.

Kısa bir süre önce merkezini Dubai’de açan Bybit, ülkedeki güçlü düzenleyici ortam nedeniyle Kanada’daki faaliyetlerini durdurdu. BinanceÜlkede faaliyet göstermek isteyen Kripto gibi kripto borsalarının ortasına katılan firmaların Kanada Menkul Kıymetler Otoritesi (CSA) tarafından onaylanması gerekecek.

Bununla madeni para tabanı Kanada gibi bazı kripto borsaları, Kanada’da kalacağını söylüyor. Coinbase, ülkedeki operasyonlarını ikiye katlıyor ve hatta Kanada’nın açık kurallara yönelik yeni yaklaşımının yanılmaz olduğunu düşünüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

saraykoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu