Haber

Diyarbakır Musyan’da istişare toplantısı

DİYARBAKIR (İGFA) – Diyarbakır’da Plaza Otel’de düzenlenen toplantıda Aziz Elaldı’nın davetlisi olarak bir araya gelen Musyan, Musyan ve çevre köylerin yaşadığı bölgesel sorunlara dikkat çekerek birlik ve beraberlik bildirisi verdi.

Toplantıda söz alan Musyanlı iş insanlarından Aziz Elaldı da siyasi partilerin yaşanan sorunların çözümü için adım atması gerektiğini belirtti. Ayrıca bölgede yaşayan halkın siyasi partiler tarafından yok sayılmaması gerektiğine işaret eden Aziz Elaldı, oylarının artık çantada olmadığını ve bölge halkına değer verecek partilere oy vereceklerini söyledi. Musyan Bölgesi ve onları görmezden gelmeyin.

Toplantıya Diyarbakır’da faaliyet gösteren MUSYAN DER ve LOTAN DER’in yönetim kurulu ve üyeleri de katıldı. Kısa bir konuşma yapan dernek liderleri birlik ve beraberliğin güçlendirilmesi konusuna dikkat çekerek, bağların güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

İstişarelerde Musyan Bölgesi’nin aile, kültür, birlik ve kudretine sıkça değinildi. Bölgesel sorunların ancak birlikte hareket edilerek çözülebileceğini vurgulayan Erdoğan, siyasi partileri de davet etti.

Toplantıyı evinde ağırlayan Aziz Elaldı, halkın birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin önemine vurgu yaptı. Siyasi partileri davet eden Elaldı, Musyan Bölgesi halkının hak ettiği bedeli görmesi ve bölgenin sorunlarını tahlil edecek adımlar atması gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu