Haber

Erciyes’te düzenlenen plaj voleybolu turnuvası başladı

Erciyes Kayak Merkezi ev sahipliğinde 29 takımın katıldığı plaj voleybolu turnuvası Kayseri’de başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Kayseri Erciyes AŞ iş birliğinde düzenlenen turnuva, Erciyes Dağı’nda 2 bin 200 rakımlı özel hazırlanmış alanda yerli ve yabancı oyuncuların katılımıyla başladı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erciyes’in kış sporları dışında dört mevsim birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını söyledi.

Bu kapsamda plaj voleybolunu Erciyes’e getirdiklerini ifade eden Cıngı, “Plaj voleybolu da hayallerimizi süsleyen bir spor oldu. 2200 metrede plaj voleybolu turnuvası düzenleyerek burada hemşehrilerimize hizmet etmek ve Türkiye’nin devamlılığını sağlamak gibi bir niyetimiz vardı. Burayı vatandaşlarımızın kullanımına açtık, bunu başardık.” dedi.

Erciyes AŞ Yürütme Konseyi Başkanı Hamdi Elcüman, şu anda dünyanın en yüksek kumsalında olduklarını belirtti.

Uluslararası turnuvada hem yerli hem de yabancı oyuncuların yer aldığını ifade eden Elcüman, “Umarım keyifli bir 3 gün geçiririz. Vatandaşlarımızı plaj voleybolu izlemeye davet ediyorum.” söz konusu.

Turnuvanın açılışında 1881 ve Barış G.-Tuna İ. takımlar karşı karşıya geldi. Bayanlarda Kartal Anadolu 1 ve TVF SporLise kadroları buluştu.

Türkiye’nin yanı sıra Ukrayna, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 16 erkek ve 13 bayan takımın ter dökeceği turnuva 13 Ağustos’ta sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu