Haber

Hatay Defne’de koordinasyon rolünde Başkan Turan

Koordinasyon görevi için Hatay’ın Defne ilçesine giden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, belediye çalışanları, iş makineleri ve gönüllülerden oluşan ekiple 7/24 çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından AK Parti Genel Merkez’e Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Tahir Büyükakın ile birlikte atanan 11 ilçe belediye başkanından biri olan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, görev alanı olan Hatay’ın Defne İlçesi’nde ekibi ve gönüllüleriyle birlikte 7/24 gece gündüz çalışmalarına devam ediyor.

27 KÖYÜN HARMONİSİNDEN SORUMLU

Hatay Defne’de bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Entegrasyon Merkezi’nde muhtarlardan gelen talepler başta olmak üzere, bireysel vatandaş taleplerinin uyumlaştırılması, muhtar ve köylerin talep ve taleplerinin tespiti ve karşılanması ve dağıtımından sorumlu olan Önder Turan ilçe müdürlüklerinin bilgisi dahilinde olan yardımlar ise Kandıra’dan. Gelen yardımların dağıtımında aktif rol aldı.

KANDIRA EKİBİ DEPREMDE KARDEŞLERİYLE BİRLİKTE

Kandıra Belediyesi grupları, iş makineleri ve gönüllü grupları Kahramanmaraş ve Hatay Defne’de enkaz kaldırma, belediye hizmetleri, yardım malzemelerinin ulaştırılması, sahra hastanesi ve çadır kent kurulması, temizlik hizmetleri, çöp toplama, cenaze hizmetleri, yem dağıtımı gibi birçok farklı şekilde . depremzede kardeşlerinin yanında olmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

gordesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu