Haber

İBB Meclisi’nde “Camileri Sattınız” Kavgası

İBB Meclisi’nde CHP’lilerin AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’ya “Esenler’de cami sattın” diye bağırması tansiyonu yükseltti. Meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü.

İBB Meclisi’nde 2022 faaliyet raporu görüşmelerinde gerginlik yaşandı.

Konuşmasını yapmak için salona gelen AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun o sırada salonda olmamasına tepki gösterdi.

Göksu” Birkaç saat önce bu kürsüden demokrasiye dair bir konuşma yapan ve katılımdan bahseden sözde demokrat İBB Başkanı meclisten firar etti. CHP’liler bu sözleri sıralara vurarak protesto etti. Göksu, “İBB Başkanı’nın konuşmasına yanıt vererek başlamak istiyorum. Ama CHP’li İBB Başkanı, “4 yıl çelik kulüp oynadım, AK Parti’nin yaptıkları olmasaydı senden önce tek kelime edemezdim” dedi. İBB Başkanı’nın sunduğu bir etkinlik olarak sunulmuyor. Bunlar belediyenin rutin işleri. İBB Başkanı’nın İstanbul gibi bir gündemi yok. Başkan yardımcısı adayı olacak ya da heyecanlandı”söz konusu.

“Camileri sattınız” sözleri ortalığı karıştırdı ?

Göksu’nun konuşmasında CHP’li grup milletvekilleri, Esenler ilçesinde cami arsaları sattığını söyledi.

Göksu “Sınırlarınızı bileceksiniz, sınırsız. Kötü huylu. Biz cami satmıyoruz, biz cami yapıyoruz, siz camileri yıkıyorsunuz” Sözleri gerginliğe neden oldu. Meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü.

Oturuma başkanlık eden Meclis Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, oturumu yarıda kestiğini söyleyerek Meclis üyelerinden salonu boşaltmalarını istedi. Ancak meclis üyeleri meclisten ayrılmadı ve ortadaki gerginlik bir süre daha devam etti.

Gerginliğin sona ermesinin ardından konuşmasına devam eden Göksu, bu tür kararların mevzuata göre alınabileceğini, İBB’nin cami ve okul yerlerini hazineye devrettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu