Haber

İSKİ, Dragos Deresi’ndeki Kirlilik İddialarını Reddetti

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), bazı yayın organları ve sosyal medya hesapları tarafından gündeme getirilen Dragos Çayı ile ilgili kirlilik iddialarına ilişkin olarak, “Öncelikle söz konusu dere Tugay Deresi. İdaremiz, İstanbul’daki tüm akarsular gibi. Tugay Çayı, “Habere konu olan derenin kıyı kesimi 2023 yılında 3 kez temizlenmiş olup, son temizliği 26 Mayıs 2023 tarihinde tamamlanmıştır.”

İSKİ, son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medya hesaplarından Dragos Deresi adıyla gündeme gelen kirlilik iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. İşte açıklama:

DRAGOS DREA DEĞİL, TUGAY DRENAJDIR.

“Son zamanlarda bazı medya organlarında ve sosyal medya hesaplarında Dragos Deresi ile ilgili kirlilik iddiaları ortaya atılıyor. Öncelikle söz konusu derenin Tugay Deresi olduğunu belirtmek gerekiyor. Yönetimimiz tüm derelerde olduğu gibi Tugay Deresi’ni de periyodik olarak izliyor. İstanbul’da temizlik işleri yapmaktadır.

“NEHİRİN NİHAİ SAFLIK ÇALIŞMASI 26 MAYIS 2023 TARİHİ”

Habere konu olan derenin kıyı kesiminde 2023 yılında 3 kez temizlik çalışması yapılmış olup, son temizlik 26 Mayıs 2023 tarihinde tamamlanmıştır. İdaremiz periyodik olarak alanın temizliğine devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

haberdargecit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu