Haber

Konya’da hayvanseverlerden eylem: Adalet istiyoruz

KONYA –Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bir köpeği kürekle vurarak öldüren iki sanığın ilk duruşmasında görülen tahliyesine hayvanseverler tepki gösterdi.

Türkiye’nin birçok yerinden gelen ve Konya’da buluşan hayvanseverler, Selçuklu İlçesi’ndeki Uğurlu Pazar Yeri’nde bir araya geldi.

Paw Protectors’ün resmi sosyal medya hesabından yapılan işlemle ilgili açıklama yapıldı. Hayvan hakları mücadelesinde ilk yok edilmesi gereken yerin Konya olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Emin olun Konyalılar bunu soracak! Biz kürekle değil, yürekle gelen vicdanlı insanlarız! Biz terör örgütü değiliz! Adalet arıyoruz! Günahsızın hakkını ararız! O kürek elbet bir gün çalanların üzerine inecek! direneceğiz. Doğru adres Konya dedik. O yüzden bugün adalet için Konya’dayız. Sahipsiz Hayvanların hakları için yürüttüğümüz çalışmalarda yıkılması gereken ilk ve en büyük kale Konya’dır. Hayvanseverler ve Türkiye, Konya’daki bu misafirperverliği unutmayacak. Bu ülkede halkını savunacak milyonlarca insan var! Ve bugün Konya’da o kanlı küreğin hesabını sormaya insanlar geldi. Adalet istiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu