Haber

Levent Gök: “Şereflikoçhisar Atatürk Parkı’nın Belediye Tarafından Yıkılması Talep Edildi. Kaymakama Bildirdik, Yıkım Durduruldu”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde afet ve acil durumlarda toplanma alanı olan Atatürk Parkı’nın bir bölümünün Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından yıkılmak istendiğini, yaptığı görüşmeler sonucunda yıkımın durdurulduğunu söyledi. Kaymakam Zafer Ergin ile. Mahalle halkının parkın korunmasını istediğini kaydeden Gök, “Bu parkın dokusunu hep birlikte koruyacağız” dedi.

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde afet ve acil durumlarda toplanma alanı da olan Atatürk Parkı’nın bir bölümü belediye tarafından yıkılmak istendi. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Kaymakam Zafer Ergin ile yaptığı görüşmeler sonucunda yıkımın durdurulduğunu belirterek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“BU PARKIN DOKUSUNU HEP BİRLİKTE KORUYACAĞIZ”

“Büyük bir deprem felaketi yaşadığımız bu günlerde vatandaşlarımızın büyük can ve mal kayıpları ile karşı karşıya kaldık. Depremde en büyük faydayı sağlayacak unsurlardan biri de deprem toplanma alanlarının sağlanmasıdır. Bugün sabah saatlerinde hemşehrimiz Şereflikoçsarlı vatandaşlar, uyandıklarında tek park olan Atatürk Parkı’nı gördüler. Şehrin bir bölümünün yıkılmak istendiğini ve bu şekilde iş makinelerinin geldiğini gördüler. Yaşam alanı ve nefes alma alanı olan bu park Şereflikoçhisar asla yıkılmaz.Şereflikoçhisar halkı bir santimetresinin bile yıkılmasına izin vermiyor.Bütün esnaf bu parkın yıkılmasına karşıdır muhtarımız.Şereflikoçhisarımızın maaşlı kaymakamı ile az önce görüştüm, Ben sorunu anlattım Sayın Kaymakamımıza bildirdik o da bize bilgi verdi.Şu anda prestiji olan bu parkta herhangi bir yıkım çalışması yapılmayacak.Konuyu daha sonra görüşürüz, konuşuruz. tartışmak kötü. Bu parkın dokusunu hep birlikte koruyacağız. Kaymakam belediye başkanımızla da görüşecek. Valimiz ve İçişleri Bakan Yardımcımız ile görüşeceğim. Son olarak bu parkın Şereflikoçhisar halkına hizmet eden ve nefes alma alanı sağlayan bir park olmasını sağlayacağız. Parkınıza, şehrinize sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ederim.”

bayrakli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu