Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Ramazan Bayramı Arifesinde Mezarlığı Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Valiliği’nin Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlediği ve şehit aileleri ile birlikte kutladığı program kapsamında bugün Mersin Şehitlikleri’ni ziyaret etti. Başkan Seçer, “Her birine minnetimiz sonsuz. Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, ışık saçsınlar. Onlar bu vatan uğruna canlarını feda ettiler.”

Akbelen’deki şehir mezarlığında düzenlenen şehitlikte düzenlenen törene Belediye Başkanı Seçer’in yanı sıra Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölgesi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, siyasi partilerin milletvekili adayları, şehit aileleri, gaziler ve kent protokolü katıldı. Toroslar ilçesine bağlı mahalle. Bayram öncesi Kuran-ı Kerim okunurken, Mersin İl Müftüsü Aydın Yığman şehitler için dua etti. Duaların ardından belediye protokolü tarafından şehitlerin mezarlarına karanfiller bırakıldı ve ailelerle bayramlaştı.

Programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Seçer, Sanayi Sitesi’nde bir mobilya atölyesinde çıkan yangına değinerek şu bilgileri verdi:

“Yangın kontrol altına alındı ​​ancak soğutma çalışmaları sırasında bir itfaiye erimiz göçüğün altına düşerek maalesef hayatını kaybetti. vatandaşlarımız enkaz altında kaldı arkadaşlar. Minnettarlığımız sonsuz. Allah’tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun, mekanları cennet olsun.”

Mersin Büyükşehir BelediyesiÖnder Seçer, Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, şunları söyledi:

” TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI BAYRAM BOYUNCA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK”

“Bayramlarda birincil değeri olan yerlerin başında mezarlıklar ve ibadethaneler gelmektedir. Bu yerlerin bakımları ve temizliği birimlerimiz tarafından yapılarak bayrama hazır hale getirilmiştir. Mezarlıklara ulaşım Öte yandan bayram vesilesiyle konut ve akraba ziyaretleri yapılacak, insanlar annelerini ziyaret edecekler. Bu nedenle toplu ulaşım araçlarımız da bayram boyunca ücretsiz hizmet verecek. Huzur içinde bir bayram geçirmenizi dilerim.”

Kentte depremzedelere yönelik hizmetlerin devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Hala belediyemiz bünyesinde bulunan geçici barınma evlerimizde yaklaşık 2 bin 500 misafirimiz ağırlanıyor. Evlerde yakınlarının yanında kalan vatandaşların günlük ihtiyaçlarına katkı sağlamak için belediyemiz de bunun için çaba harcıyor. Onlara sağladığımız yeme-içme ve beslenme olanaklarından temel ihtiyaçlarına kadar birçok konuda katkı sağlamaya çalışıyoruz ve bu katkılarımız bayram boyunca da devam edecek.”

Bayram boyunca Büyükşehir’in tüm birimlerinin teyakkuza geçeceğini kaydeden Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Özellikle acil müdahale anında hazır olması gereken polis ve itfaiye gibi birimlerimiz ile Çevre Savunma Birimi’nden Yol Asfalt Birimimize kadar pek çok birimimiz olası bir olaya en kısa sürede müdahale etmeye hazır olacak.” MESKİ de birimlerini bire bir yönde hazır bulundurarak, “Vatandaşlarımızın bayram boyunca huzurlu bir tatil geçirmesini sağlayacağız. Belediye olarak bağlı birimlerimiz, kurumlarımız ve herkes bu bilinçle görevlerinin başında olacaktır.”

Türkiye’de önemli bir seçimin yaklaştığına işaret eden Seçer, şunları kaydetti:

“Demokrasi tarihinin nadide seçimlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Demokrasilerde sandık hesap verme yeridir. Adil ve inançlı bir seçim ortamını sağlamak devletin asli görevidir. Halkın iradesi gelmelidir. Biz de bu hassasiyetle bu seçim sürecinde çalışmalarımıza devam edeceğiz, vatandaşlarımız gitsin, istedikleri partiye oy versinler, oylarını alsınlar ki o oylar sandıktan doğru çıksın. Adı demokrasi, adı hukuk devleti olan Türkiye’nin kalkınması ve dünyada saygın bir ülke haline gelmesi için talebim bu olacaktır.” Güzel bir sonuç çıkacak. Seçimden sonra hep birlikte Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bayramın ilk günü Adıyaman’ı ziyaret edeceğini hatırlatan Başkan Seçer, sözlerini şöyle tamamladı:

“ADIYAMAN’A 2 AYDA KONTEYNER MERKEZİ OLUŞTURUYORUZ”

“Adıyaman’da iki ayrı noktada konteyner şehir yapıyoruz. Daha önce planımız vardı şimdi Yaylakonak’ta şekilleniyor arkadaşlar. Diğer tüm alanlarda Sağlık, Sosyal Hizmetler, Kadın Aile tüm birimlerimiz faaliyetlerine devam ettiler. bugüne kadar oradalar, bundan sonra da olmaya devam edecekler.Devam edecekler.Tatilimizi gerçekleştireceğiz.Bayramın ilk gününü Adıyaman’da geçireceğim.Ancak belediyemize bağlı tüm birimlerimiz ilçemize hizmet vermeye devam edecek. Mersinli hemşehrilerimin, hemşerilerimin ve İslam aleminin bayramını kutluyor, “Vatandaşlarımın bayramını huzur içinde geçirmelerini diliyorum. Hepsine sevgilerimi sunuyorum.”

Kaynak: ANKA / Yerel

mazgirt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu