Rus

Moskova’daki katliamda İsrail şüphesi! “Rusya’ya bedel ödeteceğiz”

  • Haber7

Rusya’nın başkenti Moskova’da dün gece konser salonuna gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 93’e yükseldi. Rus güvenlik güçleri, saldırıyı kamuflaj giymiş 5 saldırganın gerçekleştirdiğini bildirirken, saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

İSRAİL’İN PARMAĞI MI VAR? RUSYA’YI TEHDİT ETMİŞTİ

Saldırıyı terör örgütü DAEŞ üstlense de İsrail’in dahil olup olmadığı şüphesi gündem oldu.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun lideri olduğu Likud partisinden Amir Weitmann, Rusya’yı tehdit eden açıklamaları akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Geçtiğimiz Ekim ayında Rusya haber ajansı Rusia Today’e konuşan Siyonist Amir Weitmann, “Maaşını Rusların verdiğini ve bu kanalda Rus propagandası yapıldığını biliyorum ancak dikkatli olmalısın. Bu savaşı kazanacağız ve bitireceğiz. Çünkü biz güçlüyüz. Savaşı kazandıktan sonra ise Rusya bir bedel ödeyecek. Rusya, İsrail’in düşmanlarını destekliyor.” ifadelerini kullanmıştı..

KATLİAMCI İSRAİL’DEN FİLİSTİNLİLERE ‘NAZİ’ BENZETMESİ

Katliamcı İsrail’in iktidar partisinde yetkili Weitmann, Filistinlilere ‘nazi’ benzetmesi yaparak, “Rusya bize soykırım yapmak isteyen nazi insanları destekliyor. Ve bu yüzden Rusya bunun bedelini odayacak. Bu nazilerin (Filistinililerin) işini bitireceğiz ve bu savaşı kazanacağız. Belki biraz zaman alacak ancak bu savaşı kazanacağız. Sonrasında Rusya’nın bu yaptıklarını unutmayacağız. Geleceğiz ve Rusya olarak yaptıklarınızın bedelini ödeyeceğinizden emin olacağız.” diye konuşmuştu.

‘RUSYA’YA BEDELİNİ ÖDETECEĞİZ’

Weitmann, “Rusya ve İsrail’in tüm düşmanları İsrail’deki Yahudilerin soykırımına destek olmak için elinden gelen her şeyi yapan insanlara bedelini ödeteceğiz. Bunların hiçbirini unutmuyoruz. Bu söylediklerimi iyi hatırlayın, bunun beledini ödeyeceksiniz.” diyerek Rusya’yı tehdit etmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu