Haber

Otobüsler yarın ücretsiz mi? İETT Cumartesi ve Pazar günleri ücretsiz mi?

Cumhuriyetin 100’üncü yılı olan hafta sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne toplu ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyordu. Vatandaşlar: Otobüsler yarın ücretsiz mi? İETT Cumartesi ve Pazar günleri ücretsiz mi? Sorularına yanıt arıyor.

YARIN OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla kentte toplu ulaşımın hafta sonu ücretsiz olacağını duyurdu.

İmamoğlu, sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı şerefine, 28- 29 Ekim İstanbul’da toplu ulaşım bu günlerde ücretsiz olacak. “Birlikte yeni 100 yılımız kutlu olsun” dedi.

KARTLARIN KİŞİSELLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR

Ücretsiz geçiş için İstanbulkart’ın kişiselleştirilmesi gerektiğini hatırlatan İmamoğlu, paylaşımında “Bu işlem yapılabilir” dedi. https://m.istanbulsenin.istanbul/kisisellestirmeBağlantıyı da ekledi.

29 EKİM UÇAK GÖSTERİSİ NE ZAMAN, SAAT KAÇ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Boğaz’dan 100 gemi törenle geçecek, 101 top atışı yapılacak, 20 savaş uçağı da Boğaziçi üzerinden geçecek. Yürüyüş saat 17.00’de başlayacak. Türk Yıldızları saat 16.20’de İstanbul Boğazı üzerinde gösteri uçuşu yapacak. SOLOTÜRK Ankara’da saat 13.00’de, Boğaz’da ise 16.40’ta uçacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu