Teknoloji

Oyuncular Oynaması Ücretsiz CS:GO’da Bir Ay İçinde Servet Yatırdı

Yine çenemizi yoracak bir haberimiz var. Valve’ın bırakın tahtı devirmeyi, CS:GO oyunundan çok ilginç bir rekor geldi. Oyuncular, oynaması ücretsiz oyuna geçen ay 100 milyon doların üzerinde para harcadı.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden 11 yılı aşkın bir süre geçmiş olan Valve klasiği CS: GO, hâlâ büyük başarılar elde ediyor.

Steam’in haftalık en çok oynanan listelerine hakim olan, neredeyse her ay kendi eş zamanlı oyuncu rekorunu kıran ve Valve’a para kazandırmaya devam eden yapım, yakında yerini yeni duyurulan Counter-Strike 2’ye bırakacak.

Oyuncular yalnızca geçtiğimiz ay CS:GO kasalarına bir servet harcadı.

Oyunda düşen kasalar çeşitli kozmetik öğeler ve silahlar içerir. Bazı durumlarda 60 dolara kadar mal olabilir. Tüm kasalar Steam’deki market bölümünden alınıp satılabilir.

Sadece geçen ay kasalara 100 milyon dolardan fazla para harcandı.

Evet doğruyu okudunuz, tamı tamına 100 milyon dolar! Oyuncular geçen Mart ayında 39.5 milyon kasa açarak rekor kırmıştı. Bu büyük ölçüde CS2 duyurusundan kaynaklanmaktadır. Çünkü Valve, oyuncuların envanterlerindeki eşyaları Counter-Strike 2’ye taşıyabileceklerini açıklamıştı.

Kısacası Valve’ın para basma makinesi CS:GO, Valve’ın kasasını son günlerinde bile doldurmaya devam ediyor.

Piyasadaki en aktif oyunlardan biri olan CS:GO’nun yerini Counter-Strike 2 aldığında tabloların nasıl ortaya çıkacağını hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu