Haber

Pazarcık’ta Gazze’ye Destek Mitingi Düzenlendi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde “Gazze’ye Nefes Ol, Pazarcık’a Ses Ver” mitingi düzenlendi.

Pazarcık Kalp Dostları Derneği öncülüğünde toplanan ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı grup, ilçe otogarından yola çıkarak Ulu Cami’ye yürüdü.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan grup, “İşgal altındaki İsrail, Filistin’den defol”, “Katil İsrail, işbirlikçi ABD” ve “Kudüs’e uzanan eller kırılsın” sloganları atarak tekbir attı.

Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, programda yaptığı konuşmada, İsrail’in savaş suçu işlediğini ve sivilleri katlettiğini söyledi.

Dünyanın her yerinde Gazze için kitlesel eylemler yapıldığına dikkat çeken Yılmazcan, Türkiye’nin de Gazze için ayağa kalktığını ifade etti.

Pazarcık’ın her zaman Filistin’in yanında olduğunu belirten Yılmazcan, “Katil İsrail’i destekleyen, güçlendiren, yardım ve yataklık eden ABD’yi, Avrupa Birliği’ni ve küresel güçleri lanetliyorum. Kabe-i Muazzama’da, Ravzai Mutahhara’da, Mina “Müzdelife’de, Arafat’ta ve Mescid-i Aksa’da kılınan namazlar hürmetine yüce Türk bayrağımızın Kudüs’te ve Filistin’de göndere çekileceği günler gelecek. Gazze ve Filistin yalnız değil.” dedi.

Gazze’de hayatını kaybedenler için dua eden grup daha sonra dağıldı.

pursaklar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu