Ekonomi

Popüler kripto analisti altcoin rallisi için iki temel göstergeye işaret ediyor

Investing.com – Sosyal medyada yaptığı kripto para analizleriyle tanınan Michael van de Poppe, bugün yaptığı paylaşımda altcoinlerde trend geri dönüşünün yaklaştığını iddia etti.

Michael van de Poppe’un argümanı bitcointahakküm ve ETH/BTC Grafiğin son durumuna göre. Analist, kripto para piyasasında genel olarak düşüş eğiliminin hakim olduğu bu günlerde kimsenin yükseliş beklemediğini ancak altcoinlerin trend dönüşüne hazır olduğuna inandığını söyledi. Altcoinlerin ivme artışı kaydettiğini kaydeden Poppe, bazı kripto paraların kırılmaya başladığını söyledi.

Bitcoin hakimiyetinin geçmiş dönemlerde olduğu gibi yarılanma öncesi dönemde de geri çekilme yaptığını belirten Poppe, bunun yarılanmadan 8-10 ay önce düşüşün devam etmesi yerine altcoinlerde yükseliş olarak yorumlanması gerektiğini söyledi. Öte yandan Bitcoin’in eylül ayında devam eden düşüşünün altcoinleri olumsuz etkileyeceğini kabul eden analist, bazı düşüş döngülerinde BTC çiftlerinin yukarı hareket ettiğinin görüldüğünü ve bu güç göstergesinin tekrarlanması halinde altcoinlerin kırılma eşiğine ulaşacağına inanıyor.

En büyük altcoin olan Ethereum’un Bitcoin karşısındaki durumunu değerlendiren Poppe, Bitcoin yarılanması öncesinde şunları söyledi. ETH/BTC Yeni üs görme ihtimalinin yüksek olduğunu söylerken üs bölgesinden hızlı bir toparlanmanın geleceğine inanıyor. Ayrıca terim EthereumETF’sinin de onaylanacağına inanan analist, bu gelişmenin değerli bir katalizör olacağını savunuyor.

Sonuç olarak boğa piyasasının her zaman kimsenin beklemediği anda başladığını söyleyen Michael van de Poppe, başlangıcın yılın son çeyreğinde olabileceğini sözlerine ekliyor.

Kripto piyasasında son durum

Bitcoin haftanın ilk gününde düşüş görünümünü korurken 25.900 doların altını test ediyor. Ethereum ise bugün 1.630 dolara kadar geriledikten sonra son saatte bu bölgede istikrar bulmaya çalışıyor.

Piyasa genelinde düşük hacimli süreçlerin eşlik ettiği yüksek sermayeli altcoinlerin %5’in üzerinde yükseliş gösterdiği bir dönemde RPL, SNXVe XLMorada. Aslan burcu, RUNVe PrömiyerÖte yandan %5’lik düşüşle son 24 saatte en çok düşüş yaşayan altcoinlerden biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu