Haber

Şair Kılıçarslan özel ihtiyaçları olan okuyucularıyla buluştu

KOCAELİ (İGFA) – Özel gereksinimli bireylerin hayata katılımı açısından birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Sanat İçin Varım” projesini başlattı. Şair İsmail Kılıçarslan, Edebiyat Eğitimi Atölyesi kapsamında düzenlenen son etkinlikte özel gereksinimli bireylerle bir araya geldi.

‘SANAT İÇİN VARIM’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyleri hayata kazandırmak için başlattığı “Sanat İçin Varım” projesi devam ediyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında belirli zamanlarda Edebiyat Eğitimi Atölyesi düzenleniyor. Birçok farklı alanda özel kişilere eğitimlerin verildiği çalıştayın bu ayki konuğu şair İsmail Kılıçarslan oldu.

ŞAİR KILIÇARSLAN

Öğrencilerin eğitimine destek olmak ve fikir dünyalarına katkı sağlamak amacıyla atölye çalışmalarına katılması planlanan eğitimcilerin kitapları öğrencilere dağıtıldı. Bu kapsamda konuk şair Kılıçarslan’ın Kara Dursun kitabı dağıtıldı. Gar binasında özel gereksinimli bireylerle buluşmaya gelen şair İsmail Kılıçarslan kitap hakkında bilgi verdi.

“POE, ŞAİR TARAFINDAN YAPILAN YARA ŞERİDİDİR”

Edebiyatın insanlar için değerli olduğunu belirten Şair Kılıçarslan; “İnsan iki şey için yazar. Birisi onunla hesabını kapatmak istiyor. Peki kişinin kendisiyle olan hesabı kapanmış mıdır? kapanmıyor Ertelenebilir, görmezden gelinebilir ama bu bitmez, bana göre yazarlar kendileriyle dertlerini inkar etmeyen insanlardır. Gençliğimde bana şiir nedir diye sorduklarında şu cevabı verirdim. Şiir, şairin bulduğu yara bandıdır. Şair bunu önce kendi üzerinde dener, sonra başkalarına verir. Benzer bir faydanız varsa, ben böyle bir analiz buldum, siz kendinize bir analiz bulun. Hala aynı şeyi düşünüyorum” dedi. Konuşmanın ardından şair İsmail Kılıçarslan’a ikramda bulunuldu. Okuyucularıyla birlikte merkeze gelen Şair İsmail Kılıçarslan, kitaplarını imzalamayı da ihmal etmedi.

haber-kesap.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu