Haber

Sakarya Valisi Kaldırım’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Kaldırım, bildirisinde, toplumların gelişmesini sağlayan, refah düzeyini yükselten ve onları her alanda daha müreffeh, başarılı, huzurlu ve inançlı kılacak yegane ögenin eğitim olduğunu belirtti.

Eğitimin değerli süreç olduğundan bahseden Kaldırım, bu süreci yönetecek ve kadim bedelleri, kültürel öğeleri, hasletleri, bilgi ve birikimleri yarınlara aktaracak olan en değerli aktörlerin öğretmenler olduğunu kaydetti.

Kaldırım, eğitim sisteminin adeta lokomotifi pozisyonunda olan ve Türkiye’nin daha güçlü, aydınlık ve müreffeh geleceğe ulaştırılmasında hayati öneme sahip öğretmenlerin gerek devlet gerekse millet tarafından her daim el üstünde tutulup baş tacı yapıldığını aktaran Kaldırım, şunları paylaştı:

“Dünü ve bugünü yarınlara taşıyan, Anadolu’muzun her köşesinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan misyonlarını layıkıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin bu özel günlerini canı yürekten kutluyorum. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, siz kıymetli öğretmenlerimize en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu