Haber

Savaşta bir ilk! Tünelde pusuya düşen İsrail askerleri Hamas’la çatıştı

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna yanıt veren İsrail, 24 gündür Gazze’yi bombalıyor. Dün savaşta bir ilk olarak İsrail askerleri, Gazze’nin kuzeyindeki tünel ağında pusu kuran Hamas üyeleriyle çatıştı. Görüntüler İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından paylaşılırken, çatışmalar sırasında çok sayıda militanın öldüğü ve Hamas’ın sürpriz bir saldırı peşinde olduğu iddia edildi.

24 GÜN BOYUNCA DEVAM EDEN SAVAŞTA BİR İLK

İsrail-Hamas savaşı 4. haftasına girerken gözler İsrail’in büyük kara operasyonunda. İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) haftalarca süren ağır bombardımanın ardından bölgeye daha fazla asker, tank ve zırhlı araç göndermesiyle dün savaşta bir ilk yaşandı.

IDF GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

İsrail askerleri, Gazze’nin kuzeyindeki tünel ağında pusu kuran Hamas üyeleriyle çatıştı. İsrail Ordusu’nun yayınladığı kamera görüntülerinde tank ve buldozerlerin Gazze’nin kuzeyine girdiği görülürken, İsrail ordusu yoğun çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

“YENİ SÜRPRİZ SALDIRIYA HAZIRLIYORLARDI”

IDF, açıklamasında Hamas’ın yeni bir sürpriz saldırı için İsrail sınırını geçmeye hazırlandığını iddia ederek, “Erez kapısı yakınında görev yapan İsrail Silahlı Kuvvetleri askerleri, Gazze Şeridi’nde bir tünelden çıkan çok sayıda teröristle çatıştı.” sözlerini kullandı.

SAVAŞTA YENİ BİR AŞAMA GEÇTİ

İsrail zırhlı kuvvetleri Gazze’de Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın “yeni bir aşama” olarak nitelendirdiği yeni operasyonlara başladı. İsrail güçleri daha önce Gazze’ye çok sayıda küçük çaplı kara saldırısı düzenlemişti ancak mevcut saldırı, İsrail askerlerinin bölgedeki en uzun operasyonuydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu