Haber

Sezgin Tanrıkulu: Kentin rantını yediler, su sorununu çözemediler

DUVAR- Diyarbakır’ın Pirinçlik köyünde şebeke suyuna uluşamayan köylüleri ziyaret eden CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kayyımları eleştirdi. Tanrıkulu, “8 yıl boyunca bu kentin bütün rantını yediler, talan ettiler, dağıttılar ama en temel sorun olan su sorununu çözemediler” dedi.

‘KAYYIM YÖNETİMİNİN BİRİKTİRDİĞİ SORUN’

Birikmiş sorunlara değinen Tanrıkulu şöyle konuştu: “Diyarbakır’ın merkeze yakın Pirinçlik (Yolboyu) köyündeyiz. Burası aslında 2 bin konut, 5 bine yakın da nüfusun olduğu bir belde ancak burada şebeke suyu yok. 8 yıllık kayyum yönetiminin Diyarbakır’da biriktirdiği sorunlardan biri de DİSKİ’nin plansız çalışmaları. 8 yıl boyunca bu kentin bütün rantını yediler, talan ettiler, dağıttılar ama en temel sorun olan su sorununu çözemediler.”

‘DEPREM KONUTLARINA ŞEBEKE SUYU ULAŞTIRILDI’

5 bin nüfuslu köyde hala daha şebeke suyunun olmadığını yineleyen Tanrıkulu, 2 kilometre uzaklıkta inşa edilen deprem konutlarına şebeke suyunun ulaştırıldığını kaydetti. Tanrıkulu şöyle devam etti: “Diyarbakır’ın en merkezi bölgelerinden biri olan Pirinçlik’te şebeke suyu yok. Burada yaşayan yurttaşlarımız duş, banyo gibi en temel ihtiyaçlarını bile 6-7 günde bir karşılayabiliyorlar. Diyarbakır’dan şunu ifade ediyorum; kayyum yönetimi 8 yıl boyunca plansız biçimde Diyarbakır’ın kaynaklarını, birikimini kötüye harcadı, yeni yönetimden beklentimiz acilen kamuoyunu bilgilendirici yol haritalarını ortaya koymaları.”

(HABER MERKEZİ)

haber-dernekpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu