Haber

Süper Lig’de 14 haftalık bölümde en çok Arda Kardeşler düdük çaldı

Süper Toto Harika Lig’in 14 haftalık bölümünde 8 kez düdük çalan Arda Kardeşler, TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından sahada en fazla görev verilen hakem oldu. 15’er sefer VAR koltuğuna oturan Alper Ulusoy ile Koray Gençerler de bu alanda dorukta yer aldı.

Süper Lig’in 14. haftası 13 Kasım Pazar günü oynanan karşılaşmalarla tamamlandı ve Dünya Kupası arasına girildi. 19 takımın mücadele verdiği bu süreçte tam 125 müsabaka oynandı. Hakemler de futbolcular ve teknik heyetler kadar yoğun maç programıyla karşı karşıya kaldı.

En fazla düdük çalan hakem Arda Kardeşler

Süper Lig’in birinci 14 haftasında 8 maça çıkan Arda Kardeşler, en çok maç yöneten hakem oldu. Kardeşler’i 7’şer karşılaşmayla Mert Güzenge, Volkan Bayarslan ve Yaşar Kemal Uğurlu izledi.

Bu dönem en az misyon alan hakemler ise 3’er defa ile Burak Şeker ve Yasin Kol. FIFA kokartlı hakem Halil Umut Meler’in kelam konusu süreçte yönettiği 4 karşılaşmadan ikisi Beşiktaş-Medipol Başakşehir ve Galatasaray-Beşiktaş olarak dikkat çekti.

VAR’da Alper Ulusoy ile Koray Gençerler

Süper Lig’de 14 haftada VAR odasına en çok giren isimler 15’er karşılaşmayla Alper Ulusoy ile Koray Gençerler. Bunları 14 mücadeleyle Mustafa Öğretmenoğlu takip etti.

AVAR koltuğuna da en fazla 17 maçla Serkan Tokat oturdu. Tokat’ı, 16 mücadeleylle Koray Gençeler izledi.

Koray Gençerler VAR ve AVAR olmak üzere toplam 31 müsabakaya görevlendirilerek, bu alanda TFF’nin en çok tercih ettiği VAR hakemi oldu.

Atilla Karaoğlan’dan 37 sarı kart

Süper Lig’in 14. haftasına kadar oynanan maçlarda sarı kartına en fazla başvuran hakem Atilla Karaoğlan. Karaoğlan, 6 müsabakada tam 37 sarı kart çıkardı. Birebir vakitte 7 gayrette düdük çalan Yaşar Kemal Uğurlu 35, 5 müsabakada vazife alan Suat Arslanboğa da futbolcuları 34 kez sarı kart ile cezalandırdı.

Ali Palabıyık çok kızartıyor

Ali Palabıyık ise gösterdiği kırmızı kartlarla adeta grupların kaygılı düşü oldu. 14 haftada 5 maçta alanda yer alan Palabıyık, 5 oyuncuyu soyunma odasına erken gönderdi. Palabıyık’ın yanı sıra Bahattin Şimşek, Arda Kardeşler, Mete Kalkavan ve Ümit Öztürk 3’er sefer kırmızı kartına başvurdu. Kelam konusu devirde çıkan 35 kırmızının 18’i bu beş hakemden geldi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu