Ekonomi

TOBB Başkanı’ndan 100’üncü yıl mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Cumhuriyetin bir asırdır her geçen gün daha da güçlenip kökleştiğine dikkat çeken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, mesajında ​​şu görüşlere yer verdi: “Bugün 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklarda bir talih birliğidir. Bunu yapan milyonların en keyifli katılımıdır. Elbette Milletimizin büyük tarihinin dönüm noktalarından biri olan 29 Ekim 1923 ve yıldönümleri, sonsuza kadar en sevinçli ve gururlu olduğumuz günlerden biri olarak kalacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan etmek tüm dünyaya karşı dimdik durmak demektir, biz Türkiye’yiz. Her türlü yoksulluğa karşı mücadele eden, kendisinden çok daha üstün düşmanlarla mücadele eden ama asla pes etmeyen Türk milletinin küllerinden yeniden doğduğunun ilanı demektir.

Biz her zaman mücadeleci bir millet olduk. O günlerde fakirdik, yorgunduk, savaşlardan tükenmiş bir millettik. Ama Meclis’i kuran, Cumhuriyeti getiren, bu güzel ülkeyi bize hediye eden atalarımız asla ümitsizliğe kapılmadılar. Mevcut değildi, mevcut değildi. Ancak onun bağımsızlık aşkı, geleceğe dair umutları ve hayalleri vardı.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında atalarımız kadar cesur olacağız. Büyük düşünüp, büyük hayaller kurmaya devam edeceğiz. Çalışacağız, imkansızı mümkün kılacağız. İmkansız denileni başaracağız. Vazgeçmek tarihimizde hiç olmadı. Bugün pes etmeyeceğiz ve tüm zorlukların üstesinden birlikte geleceğiz. Vatanımızı ve Cumhuriyetimizi bize hediye eden, emanet edenlerin yolundan gideceğiz. Çocuklarımıza daha müreffeh, daha güçlü bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Türk iş dünyası olarak üzerimize düşeni yapma ve ülkemizi en ileri noktalara taşıma kararlılığımız hiçbir zaman değişmeyecektir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatanı bize kazandırmak için canlarını feda eden, vatanımızın istiklali ve istikbali için fedakarca mücadele eden, varlığımızı borçlu olduğumuz atalarımızı ve tüm vatan evlatlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Gazi ve şehit olan ülke. ruhları huzur içinde yatsın. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız ve Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu