Haber

Türk ve İsviçre Milli Takımları Depremzedeler İçin Sahaya Çıkacak

İstanbul,

EURO 2008’de karşılaşan Türkiye ile İsviçre milli futbol takımları, 15 yıl aradan sonra yeniden bir araya geliyor. 2008 Avrupa Şampiyonası’nda karşı karşıya gelen Türkiye ile İsviçre’nin milli oyuncuları bu kez depremzedeler için sahaya çıkacak. İki takım, 9 Eylül Cumartesi günü depremzedeler yararına ‘Replay 2008’ adı verilen organizasyonda karşı karşıya gelecek. İsviçre’nin Lozan kentindeki Stade de la Tuiliere’de yarın saat 20.00’de oynanacak karşılaşmada Türk takımını 2008’de olduğu gibi Fatih Terim yönetecek. Ay yıldızlı takımda Hamit Altıntop, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Tuncay Şanlı, Mehmet Aurelio, Arda Turan, Emre Aşık, Semih Şentürk, Servet Çetin, Tolga Zengin, Ayhan Akman, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Hakan Balta, Gökhan Gönül, Ümit Karan ve Ahmet Dursun gibi unutulmaz oyuncular rol alacak. Kubilay Türkyılmaz, dönemin teknik direktörü Koebi Kuhn’un vefatı nedeniyle İsviçre ekibini sahaya çıkaracak.

Maçın geliri, başta Hatayspor’un altyapısı olmak üzere deprem bölgesinde hasar gören futbol altyapı tesislerine aktarılacak. Maç öncesinde bazı ünlü isimler konser verecek.

CÜNEYT YALINKILIÇ: “BU MAÇ DEPREM BÖLGESİNDE HASAR GÖREN FUTBOL ALTYAPI TESİSLERİNE YARDIM PROJESİDİR

Kahramanmaraş merkezli, 6 Şubat’ta Türkiye ve İsviçre’de yaşanan depremlerin yaralarını sarmak için 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda takımlarla 15 yıl sonra yeniden sahalara çıkma fikrinin öyküsünü anlatan Organizasyon Lideri Cüneyt Yalınkılıç, “İsviçre Federasyonları bize ulaşarak, ‘2006 yılında İsviçre’de yaşananları unutturacak bir etkinlik yapmak için. Etkinliğin gelirini depremzedelere bağışlamak istiyoruz’ dediler” dedi. 2006 yılını bir kenara bırakıp, “Emek maçı yapmayalım, daha önce oynanan bir oyunu tekrarlayalım. EURO 2008 kadrolarını toplayalım, İsviçre ile Türkiye maç yapsın” dedim. Bu durum onların daha çok hoşuna gitti. Ülkenin 15 yıl önceki takımlarını bir araya getirip oynatacağız. Maçtan önce All-Star maçı olacak, o takımda olmayan futbolcu, sanatçı ve gazetecilerin maçı olacak, o takımda olmayan futbolcu, sanatçı ve gazetecilerin de maçı olacak. Güzel bir maç olacak, tüm futbol severleri ve hayır yapmak isteyenleri tribünlere bekliyoruz. Bu aktivite bir futbol maçından ziyade bir sosyal sorumluluk faaliyetidir. “Spordan ve futboldan uzak kalan depremzedelere tesis, giyim ve spor konusunda yardım etmek amacıyla hazırlanmış bir projedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu