Haber

Türkiye’de ilk kez Menemen’de!

Geçtiğimiz günlerde ilçeyi dev Türk bayraklarıyla süsleyen Menemen Belediyesi, Türkiye’de ilk olacak Atatürk Anıtı’nın açılışını yapmaya hazırlanıyor. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını Türkiye’de ilk olacak bir projeyle ilçemizde yaşatmanın gururunu yaşıyoruz. “

Belediyecilik anlayışı ve ilçeye estetik dokunuşlarıyla Menemen’i İzmir’in parlayan yıldızı haline getiren Menemen Belediyesi, sokaklarda şehrin ruhuna uygun projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Son olarak Koyundere Kavşağı’nda 4 adet dev boy Türk bayrağının da yer aldığı çevre düzenleme çalışmasını tamamlayan ve ilçe girişlerine Menemen’i simgeleyen unsurlarla zenginleştirilmiş kemerler yerleştirmeye başlayan Menemen Belediyesi, bu kez Atatürk Anıtı’nın açılışını yapmaya hazırlanıyor. dört cepheden görülebilmektedir.

Türkiye’de bir ilk!

Arka planında ay-yıldız yer alacak şekilde kırmızı-beyaz olarak tasarlanan anıt, 184 adet çelik profilin yerden 70 cm yükseklikte beton üzerine yerleştirilmesiyle hayat bulacak. Türkiye’de kendi haliyle bir ilk olacak olan anıt, her yerden bakanlara aynı görseli sunacak.

Başkan Pehlivan: Değerlerimize sahip çıkıyoruz

Yapımı devam eden anıtla ilgili açıklama yapan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu yaşarken bu anıt, bu özel tarihi vurgulayacak bir simge olacak ve Menemen’imize çok yakışacak. En güzel bitki ve ağaçlardan oluşan peyzajlarımız, aydınlatmalarımız ve Menemen’imizi simgeleyen kemerlerimiz ile ilçemizi güzelleştirirken, İzmir’e böylesine özel bir anıtın Menemen’e yakışacağını düşünerek kolları sıvadık. Türkiye’de ilk olacak çalışmamız Ulukent’te tamamlandığında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her cepheden görebileceğiz. “Menemen’imize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu