Teknoloji

Yeni Dacia Duster’ın İlk Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Ülkemizde yollarda en çok gördüğümüz otomobil markalarından biri olan Dacia’nın SUV modeli Duster hakkında birkaç gün önce önemli bir gelişme yaşandı. Alınan bilgilerde, aracın üretimini Oyak Renault’nun üstlendiği belirtildi. Bu da ülkemizdeki Duster, Bursa’daüretildiğini kanıtladı.

Şimdi de Türkiye’de üretilecek Dacia Duster’ın ilk fotoğrafları ortaya çıktı. Motor1 Türkiye tarafından paylaşıldıGörüntüler, yeni araca ilk kez bakmamızı sağlıyor.

Duster’ın tasarımı yenilenecek

Paylaşılan görsellerde aracın kamufle edildiğini görebiliyoruz. Buna rağmen, Markayı özgün bir tasarımla beğeninize sunuyoruz. çıktığı görülüyor. Üçüncü nesliyle Duster’a yeni bir hava katacak yeni tasarım, firmanın konsept aracı Bigster’a benzemesiyle de dikkat çekiyor. Öte yandan arka kapı kolunun cam kenarında yer aldığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Dönüş sinyalli aynalar, 17 inç jantlar ve daha yüksek yerden yükseklik, yeni Duster’ın dikkat çeken parçaları arasında yer alıyor. Renault, Nissan ve Mitsubishi’nin katılımıyla ortaya çıkan otomobil CMF-B platforma geçiş yapacak. Motor1’e göre Dacia, yakın gelecekte hibrit Duster’ları piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Oyak Renault’nun fabrikasının yıllık üretim kapasitesini 500 bine çıkardığı biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde haberlerde, 200 bin Bir o kadarının Duster’a ayrıldığı belirtildi. Bu da Bursa’da yılda 200 bin Duster üretmenin hedef olduğunu kanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu