Haber

YKS cevap kağıtları ve aday cevapları açıklandı

Heyecan dolu maraton tamamlandı…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruda, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) cevap kağıtlarının erişime açıldığı belirtildi.

10 gün süreyle erişime açıldı

Açıklamada şu sözler yer aldı:

2023-YKS 1. Dönem Temel Yeterlilik Testi (TYT), 2023-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2023-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Sınavı (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görünümleri, cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucuları Okuma sonucunda elde edilen cevaplar ve sorulara verilen doğru cevaplar 17.3 tarihinden itibaren 10 gün boyunca erişime açık olacaktır. Adayların sorulara verdikleri cevapları ve değerlendirme sonuçlarını incelemek üzere 20 Temmuz 2023 tarihinde ÖSYM adresinde 0. açıldı.

Cevap anahtarlarını doğrudan görebilecekler.

Adayların TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları ve ilgili sınavı geçmeleri gerekmektedir. “Cevap Kağıdını Görüntüleme”Ekranı seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemeleri optik okuyucularla okuyarak elde edilen cevapları ve gerçek cevapları görebildikleri belirtildi.

haberkalkandere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu