Haber

100 Milyon Pound Harcadılar! Kral III. Charles’ın Efsanevi Taç Giyme Töreninden Şaşırtıcı Detaylar

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in ölümünden sonra, III. Charles’ın taç giyme töreni Cumartesi günü yapılacak. Günlerce konuşulacak törenin detaylarına içeriğimizde yer verdik. ?

Kaynak:https://www.buzzfeed.com/alexalsitza…

İngiltere’nin en uzun süre hüküm süren hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünden sonra, Charles fiili kral oldu.

Kral III. Yas dönemi, Charles’ın taç giyme töreninin gerçekleşmesi için beklendi ve şimdi, 6 Mayıs Cumartesi günü, Kral III. Charles, İngiliz taç giyme töreninde taç giyecek.

203 farklı ülkeden katılımcının davet edileceği ve 2.000 kişinin katılmış sayılacağı tüm dünyanın izleyeceği tören, adım adım planlanmış uzun bir sürece sahip ve bu süreçlerin hepsinin sembolik isimleri var.

Ayin, tanışma, yemin, kutsama, taç giyme ve kuşanma, tahta çıkış ve biat olmak üzere 5 bölümden oluşacak törenle ilgili haberler tüm dünyada konuşulmaya başlandı.

Time’da yayınlanan bir habere göre; Charles, taç giyme töreninin süresini ve davetli sayısını azaltmış olsa da, büyük gösterinin maliyetinin en az 100 milyon lira yani yaklaşık 2 milyar 436 milyon 937 bin 500 lira olacağı tahmin ediliyor.

İngiltere’de yüksek enflasyon ve işçi grevleri gibi sorunlar yaşanırken, Charles’ın bu kadar maliyetli bir taç giyme töreni geçirmesi büyük tepki çekiyor.

Prens Harry ve Meghan Markle çiftinden sadece Prens Harry’nin törene katılacağı söylentiler arasında.

Prens Andrew’un törene katılacağı ancak taç giyme töreninde normalde bir Dükten beklenen görevlerin hiçbirini yerine getiremeyeceği söyleniyor.

Geleneksel olarak, taç giyme törenlerinde, varisin kral veya kraliçenin önünde diz çöktüğü ve onlara sadakat yemini ettiği bir an vardır. Benzer bir uygulama geçmişte birçok Dük tarafından yapılmıştır, ancak Prens Andrew bunu yapmaya davet edilmeyecektir.

Kral III. Charles’ın karısı Camilla, Charles’ın taç giyme töreni davetinde “Kraliçe Camilla” olarak anıldı.

Son olarak, şimdiye kadar hiçbir ABD Başkanı bir İngiliz hükümdarının taç giyme törenine katılmadığından, Joe Biden geleneğe sadık kalacak ve Charles’ın taç giyme törenine katılmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu