Ekonomi

Cantor, güçlü talebi gerekçe göstererek Buy’da Redwire’ı piyasaya sürdü

Cantor Fitzgerald Cuma günü, gelişmekte olan uzay endüstrisinde değerli bir rol oynayan Redwire Corporation’ın (NYSE:RDW) Overweight derecesi ve 12 aylık fiyat hedefi olan 5,00 $ ile yayınına başladı. Uzay altyapısına yönelik çekirdek teknoloji üretimi ve tedarikiyle tanınan Redwire, çeşitli ürün teklifleri ve müşteri tabanının yanı sıra coğrafi erişimiyle de tanınıyor.

Firmanın Redwire hakkındaki iyimserliği, şirketin hızlı büyüyen uzay sektöründeki sağlam konumunun kanıtı olarak görülen önemli sipariş hattına ve artan sözleşme ödüllerine dayanıyor. Redwire’ın portföyünde diğer ürünlerin yanı sıra enerji üretim sistemleri, güneş panelleri, aviyonikler, antenler, yıldız izleyiciler, sensörler ve kameralar yer alıyor.

Redwire, 2023’ün üçüncü çeyreğinde yaklaşık 65 milyon dolar gelir bildirdi ve 46,5 milyon dolarlık sözleşme ödülü aldı. Bu ödüller, imzalanmış ancak henüz uygulanmamış, firma tarafından finanse edilen sözleşmelerin bir ölçüsüdür. Redwire, 2021 yılından bu yana teklif verdiği anlaşmaların yaklaşık %40’ını güvence altına almayı başardı ve bu, şirketin rekabet gücünün olumlu bir işareti olarak görülüyor.

Buna ek olarak Redwire, birikmiş sözleşme işlerinde önceki yıla göre yaklaşık %60 artış gördü ve toplam sözleşme ödülleri 2023’ün üçüncü çeyreğinde 253,4 milyon dolara ulaştı. Şirket ayrıca ilk üç çeyrekte 714 milyon dolarlık bir teklif sundu ve hazırlık aşamasında. sınırı yaklaşık 4,5 milyar dolar.

Sektördeki talebin bir göstergesi olan fatura-fatura oranı, 2023 yılının üçüncü çeyreği için 0,74x olarak bildirildi. Bu oranın 2021’de 1,13’ten 2022’de 2,04’e yükselmesi, Redwire’ın uzay ürünlerine olan talebin arttığına işaret ediyor . Firma, 2024 yılı için hesap-fatura oranının 0,79 olacağını öngörüyor.

Cantor Fitzgerald’ın analizine göre Redwire’ın değerli sözleşmelere imza atmaya devam etmesi bekleniyor. Firma, Redwire’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinde 54,7 milyon dolar gelir elde edeceğini ve 2024 yılının tamamı için ise 276,8 milyon dolar gelir elde edeceğini tahmin ediyor.

InvestingPro İçgörüleri

Redwire Corporation (NYSE:RDW), teknoloji sektörünün bir diğer oyuncusu Cantor Fitzgerald’dan aldığı Aşırı Kilo notuyla dikkat çekerken, Guidewire Software (NYSE: GWRE ) karşılaştırılabilir metriklerine bakmak faydalı olacaktır. Guidewire havacılık sektöründe olmasa da sigorta segmentine yazılım çözümleri sunuyor ve yüksek büyüme segmentlerinde faaliyet gösteren teknoloji şirketleri için gösterge olabilecek finansal sağlık ve piyasa duyarlılığının anlık görüntüsünü sağlıyor.

InvestingPro verileri, Guidewire’ın 9,31 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu ve pazarında önemli bir varlığa sahip olduğunu ortaya koyuyor. Zorlu bir dönemden geçmesine ve 2024 yılı 1. çeyreği itibarıyla son on iki ayda F/K oranının -133,09 negatif olmasına rağmen şirketin gelir büyümesi %8,97 ile pozitif kalmayı sürdürüyor. Bu, karlılık bir zorluk olmasına rağmen şirketin üst düzey sonuçlarını genişlettiğini gösteriyor.

Guidewire’ın hisseleri de son üç ayda %26,31 fiyat-toplam getirisiyle güçlü bir getiri elde etti. Bu performans, hisse senedinin çoğunlukla düşük fiyat oynaklığıyla işlem gördüğünü belirten bir InvestingPro İpucu ile tamamlanıyor; Bu, teknoloji varlıklarında daha istikrarlı büyüme beklentileri arayan yatırımcılara cazip gelebilir.

Ayrıca Guidewire’ın likit varlıkları kısa vadeli yükümlülüklerini aşıyor; bu da yatırımcılara şirketin acil mali taahhütlerini yerine getirme becerisine güven verebilecek sağlam bir likidite pozisyonuna işaret ediyor. Başka bir InvestingPro İpucunun, şirketin orta düzeyde bir borçla çalıştığını ve kaldıraç oranını finansal ihtiyatla dengelediğini vurguladığı göz önüne alındığında, bu özellikle değerlidir.

Daha derin analizle ilgilenenler için InvestingPro, yatırımcıların bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilecek 12 InvestingPro İpucu da dahil olmak üzere Guidewire hakkında ek bilgiler sunmaktadır. InvestingPro aboneliği şu anda %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indiriminde. Yatırım stratejinizi daha da zenginleştirmek için SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu