Haber

Diyarbakır’da Ambulansa Saldırı: 3 Sağlık Görevlisi Yaralandı

Diyarbakır’da 112 personelin bulunduğu ambulansın önünü keserek sağlık görevlilerinden birini bıçakla, 3’ünü de darp ederek yaralayan 3 zanlıdan 2’sinin ‘hırsızlık’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından kaydının olduğu öğrenildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Kayapınar ilçesinde meydana geldi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta bırakan sağlık çalışanları ZE, Ş.Ö. ve kadın işçi ED ile stajyer öğrenci VT istasyona dönmek üzere yola çıktı. Yolda giderken ambulans, kendilerine yol vermediği gerekçesiyle bir otomobildeki küme tarafından taciz edildi. Otomobiliyle ambulansın önünü kesen bu kişiler, sağlık çalışanlarını araçtan indirdikten sonra bıçakla saldırdı. Saldırıda sağlık çalışanı ZE kafasına darbe almış ve burnu kırılmıştı. BU YÜZDEN. bıçakla kolunu kesti. ED ve VT de vuruldu. Saldırının ardından olay yerine gelen başka bir ambulans çalışanları tarafından kurtarılan yaralı sağlık görevlileri, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan Ş.Ö.’nün koluna 30, bıçak sapından yaralanan ZE’nin başına 20 dikiş atıldı. Sağlık çalışanları saldırıdan şikayetçi oldu.

POLİS OLAYDAN 1 SAAT SONRA 3 ŞÜPHELİYİ YAKALADI İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, yaralı 4 sağlık görevlisini ziyaret etti. Olayın ardından bölgede araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, cep telefonu ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını inceledi. Yol güzergahındaki görüntülerin ardından gruplar, önce otomobilde bulunan zanlıları daha sonra teşhis etti. Zanlılar DA (32), BA (27) ve M.Ş.K. (23) yakalanarak gözaltına alındı. AMBULANSIN TEHLİKELİ OLDUĞUNU ÖNERDİLER TEHLİKE ETTİLER Sağlık çalışanları tarafından kimliği de belirlenen zanlılardan DA, BA ve M.Ş.K., ambulansın otomobili tehlikeye attığını söyleyerek ilk ifadelerinde aynı cümleleri kullandı. trafikte seyir halindeyken araç kullandıklarını ve olayın bundan dolayı meydana geldiğini söyledi. Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ederken, DA’nın ‘Kasten yaralama’ ve ‘Hırsızlık’tan, BA’nın da ‘Hırsızlık’tan sabıkası olduğu belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma halen devam ediyor.

kaynasliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu