Haber

Senegalli Gazeteci: Çin, Dünya Üniversite Yaz Oyunları ile Açıklık ve Konukseverlik Gösteriyor

ÇENGDU, 2 Ağustos (Xinhua) — Senegalli gazeteci Diacounda Sene, FISU Dünya Üniversiteler Yaz Oyunlarının dünyaya Çin’in açıklığını ve misafirperverliğini göstermek için bir fırsat olduğunu söyledi.

2011 yılında Çin’in Shenzhen kentinde düzenlenen 26. Dünya Üniversite Oyunları’nın ardından Uluslararası SporBasın Derneği üyesi Sene, Pazartesi günü Xinhua’ya yaptığı açıklamada, son ziyaretinden bu yana geçen 12 yıllık süreçte ülkenin geçirdiği dönüşümden derinden etkilendiğini söyledi.

Ana Basın Merkezi’ne dikkat çeken gazeteci, “Buradaki imkanlar ve hizmetler bizi evimizde hissettiriyor ve en iyi çalışma koşullarını sunuyor.”

Sene, “Buradaki oyunların organizasyon standardı büyüleyici,” dedi.

Senegalli gazeteci, “Çin’de tanıştığım insanlar her zaman bana yardım etmeye ve benimle kendi dilimde iletişim kurmaya çalışıyorlar,” dedi ve Çin halkının açık fikirliliğini, dünyayı kucaklama istekliliğini övdü ve tüm ziyaretçilere sıcak bir karşılama teklif etti. Dünyanın her tarafından.

Sene, Senegal’in ve genel olarak Afrika’nın gerçek bir dostu olan Çin’in, Afrika halkının yaşam koşullarını iyileştiren demiryolu gibi önemli altyapı projelerinin yapılmasına yardımcı olduğunu sözlerine ekledi.

Chengdu’da düzenlenen FISU Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nın Çin’in açıklık ve paylaşım ideolojisini ve dünyayla iç içe olma konusundaki samimi niyetini yansıttığını vurgulayan Sene, bu açıklık ve misafirperverlik ruhunun küresel kalkınmaya katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. ¦

haberikizce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu