Haber

Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şehirler Çalıştayı Ankara’da Gerçekleştirildi

ankaraKent Kurulu (AKK), ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi iş birliğinde ‘Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şehirler Çalıştayı’ düzenlendi. Elektrikli araçlar ve akıllı şehirler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen çalıştay; elektrikli araçlar ve şarj istasyonları, riskler-güvenlik ve şehirlerde akıllı ulaşım konuları üç oturumda gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi iş birliği ile 150 kişinin katılımıyla elektrikli araçlar ve akıllı şehirler konusunda farkındalık yaratmayı, takip etmeyi ve takip etmeyi amaçlayan ‘Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şehirler Çalıştayı’ sektörel gelişmeleri ve teknolojik yenilikleri tanıtmaktır.

Ev sahibi olarak çalıştayda konuşan Türkiye Kent Kurulları Birliği (TKKB) ve AKK Genel Başkanı Halil İbrahim Yılmaz şunları söyledi:

“Başkentimiz Ankara Çevre ve İklim Kurulu’nun çalışmaları kapsamında oluşturduğumuz Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve enerji çalışma grubu liderliğinde böyle bir çalıştayda sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın hassasiyetini gördüm. Elektrikli araçlar artık ticaret ve sanayidir. Hayatının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Şehirlerimiz kurumsal, fiziksel, ekonomik ve sosyal olarak daha akıllı hale gelmek zorunda. Dünyada geri dönüşümün öncüsü biz olabiliriz, siz öncüsü olabilirsiniz. Bu şehir bu süreçte öncü bir şehir haline geldi.”

Gün boyu çalıştay; elektrikli araçlar ve şarj istasyonları, riskler ve güvenlik, şehirlerde akıllı ulaşım konuları üç oturumda gerçekleştirildi.

Kaynak: ANKA / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu