Teknoloji

GeForce NOW ve Xbox Cloud Gaming de Apple Store’a Gelebilir

Yeni gelişmeye göre, yakında ŞİMDİ GeForceVe Xbox Bulut Oyun Apple Store’da da mevcut olabilir. Şimdilik Microsoft ve NVIDIA tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor ancak Amerikalı şirket, politikalarında uygulayacağı esneklikle kapıyı araladı. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Fortnite iOS Cihazlara Geri Dönüyor


Dünyaca ünlü dev şirket Apple, iOS 17.4 Beta 1 güncellemesiyle önemli bir karar aldığını açıklayarak, politikalarındaki esnekliği App Store dışında üçüncü parti uygulamaların indirilmesine izin verecek şekilde artıracağının müjdesini verdi.

Bu güzel haberin ardından Epic Games şirketi de Fortnite oyununun iOS tabanlı cihazlara geri döndüğünü duyurdu. Bir diğer merak konusu ise Game Pass ve GeForce NOW hizmetlerinin akıbetiydi.

Bildiğiniz gibi Apple, yüzlerce oyunu bir arada abonelere sunan bu iki servisin uygulamalarına kısıtlamalar getirmiş ve kütüphanelerdeki oyunların App Store’da ayrı ayrı kullanıcılara sunulmasını istemişti.

Temel olarak GeForce NOW hizmetinin Apple Store’da mevcut olmadığını biliyoruz. Öte yandan Game Pass mevcut olmasına rağmen kullanıcılar bulut için internet tarayıcısına yönlendiriliyor ve tatmin edici olmayan bir performansla karşılaşıyorlardı.

GeForce NOW ve Xbox Cloud Gaming Apple Store’a Geliyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Apple geliştiricilere bir bilgi verdi. Öyle ki Game Pass ve GeForce NOW hizmetlerine yönelik kısıtlamalar artık tamamen kaldırıldı. Yani kütüphanedeki oyunların mağazada ayrıca yayınlanması istenmiyor. Ancak App Store kurallarının ihlal edilmemesi gerekmektedir.

Şimdilik ne Microsoft ne de NVIDIA’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi ancak yolda herhangi bir sorun yaşanmadığından Game Pass uygulamasına Cloud Gaming seçeneğinin dahil edilmesini ve GeForce NOW uygulamasının da mağazaya girmesini bekleyebiliriz. yakın gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu