Teknoloji

Türkiye, Suriye’nin kuzeyi ve Irak’a hava operasyonu başlattı: ’25 hedef imha edildi’

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Nerede terör tehdidi, kamp, ​​barınak, oluşum, küme varsa orası kalıcı olarak yok edilecek!

PKK/YPG/KCK ve diğer terör unsurlarını etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarının bertaraf edilmesi ve sınır güvenliğimizin sağlanması amacıyla; Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. maddesinden kaynaklanan hukuki savunma haklarımız doğrultusunda, 13 Ocak 2024 günü saat 21.00’de Irak’ın kuzeyindeki Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerindeki ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik hava operasyonları gerçekleştirilmiştir. , Bölücü Terör Örgütü’nün (BTÖ) kullandığı ve teröristleri sorumlu düzeyde barındırdığına inanılan mağara, sığınak, mühimmat/malzeme depolama barınaklarının da aralarında bulunduğu 25 hedef imha edildi.

Bu operasyonlarda yerli ve milli mühimmat azami ölçüde kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Asil milletimizin kalbinden çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanımızın ve milletimizin bekası ve güvenliği için terörle mücadeleyi geçmişte olduğu gibi son terörist de etkisiz hale getirilene kadar kararlılık ve kararlılıkla sürdürecektir.

Bu işlemler sırasında; “Masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıkların ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu