Haber

Kemal Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce’ye teklif yapıldı ama uzlaşma olmadı

“İNCE TEKLİF EDİLMİŞTİR, REDDEDİLMİŞTİR”

İlk cinste sonucu alacağımıza inanıyorum. Sonunda sağduyu galip gelecek. Ülke bu haldeyken işsizlik diz boyu, gençler iş bulamazken soğan 7.5-10 liraya ulaşmıştı. Bunun bir an önce bitmesi gerekiyor. Son düzlüğe geldiğimizde seçmenlerin sağduyusuna güveniyorum.

İnce Bey’i ziyaret ettiğimiz görüşmede değil ama teklif yapıldı. Ayrıntılara girmek istemiyorum. işin özeti; Teklif yapıldı. Anlaşma yoktu.

Üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum. Karşı tarafı suçlamak istemiyorum. Üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum. Karşı tarafı suçlamaya hakkım yok. Muharrem Bey’e böyle bir haksızlık yapmak istemiyorum. Sonuçta birlikte çalıştık. Başkan adayımız, küme lider vekilimizdi. Haksız bir eleştiri yapmak istemiyorum.

Muharrem Bey’in düşüncelerine saygı duymak zorundayım. Beni ‘neden böyle düşünüyorsun’ diye suçlamak asla doğru değil. Büyük ihtimalle 4 adayla gideceksin, bu saatten sonra neyi değiştireceksin?

Bu toplumun sağduyusuna güvenin. İlk turda bitti. Bu işsizlikle nereye gidiyoruz? Türkiye’nin bu cehennemden çıkması gerekiyor. Saraya bakmayın, oradakilerin keyfi yerinde. Bir pazara gidelim. Emekli maaşlarını yükseltir, fiyatlardaki artış çok daha fazladır. Bu para, döviz korumalı mevduatlara gidiyor. Kimin parası? Bir avuç insan. Bunlar tam anlamıyla faize aykırıdır. Faize hizmet ediyorsun. Emekli işçiye bir şey olmaz. Polis jandarma ayrımı yapıyor. Hangi durumda polise vermezsin? Çifte standart var.

Üzülür tabi ama Muharrem İnce’nin niyetine saygı göstermem lazım. Neden böyle düşündüğünüze dair suçlamam haksız değil.

haber-cihanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu