Yaşam

Netflix şifre paylaşımı için ücret almaya başladı

Bir süredir şifre paylaşımı yaparak hesabı kullanan birçok kişiye karşı güvenlik önlemi aldığı söylenen Netflix, harekete geçti.

Şirket, ABD’deki müşterileri için yeni ücret tarifesini açıkladı. Buna göre Netflix, kullanıcıların aylık 8 dolar ek ücret karşılığında hesap bilgilerini paylaşabileceklerini duyurdu. İngiltere’de bu fiyat 5 sterlin olarak belirlendi. Bu seçeneklerin sadece standart ve premium planı kullanan müşterilere sunulduğu belirtildi.

Şirket, ABD ve Kanada’daki 30 milyon kullanıcı da dahil olmak üzere dünya çapında toplam 100 milyon hanenin Netflix hesabı kullandığını duyurdu.

Geçen yıl Latin Amerika’da başlayan şifre paylaşımına zorlama, Netflix’in kullanıcılardan daha fazla gelir elde etme stratejisinin önemli bir parçası olarak yorumlandı.

İspanya’da bu stratejinin tam tersi bir etkisi oldu. Uygulamanın hayata geçmesinin ardından İspanya’da ek hesap için 5,99 euro ücret alınmaya başlandı. Şirket, yılın ilk çeyreğinde bir milyondan fazla abone kaybetti. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-anamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu