Haber

Adana’da kendisine düşman olan kişiyi tabancayla yaraladığı iddia edilen 6 sanığa dava

Adana’nın merkez Sarıçam ilçesinde, husumetli oldukları kişiyi tabancayla yaraladıkları iddia edilen 4’ü tutuklu 6 sanık hakkında “hata” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. kasten öldürmeye teşebbüs”.

tutuklanan VT, Ö.K, ÖZ, MZ ile HA ve H.Ç. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianamede, sanık VT’nin ağabeyi MT’nin öldürülmesinden müşteki SM’yi sorumlu tuttuğu belirtilirken, kendisini ilçeye bağlı Gülbahçesi Mahallesi’ndeki konutuna davet ettiği belirtildi.

İddianamede sanıklar VT ve OZ, burada çıkan tartışmanın ardından müşteki SM’yi evinde gözaltına alırken, diğer sanıklar Ö.K, MZ, HA ve H.Ç de olay yerine çağrılarak müştekiyi döverek, sonra gece araca bindirin. Akkuyu İlçesi’ndeki ormanlık alana götürüldükleri ve son doktor raporuna göre kolay bir tıbbi müdahale ile tamir edilememesine rağmen tabancayla ağır yaralandıkları belirtilirken, sanıkların hata yaptıkları kaydedildi. görüş ve eylem birliği içinde hareket ederek konuşma.

Bu nedenle “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edilen sanıklar, iddianamedeki ifadelerinde haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

pamukkale-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu