Haber

Putin’in Ukrayna’da savaşmak üzere serbest bıraktığı Wagner askeri altı kişiyi öldürdü

Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından Ukrayna’da savaşmak üzere serbest bırakılan Wagner askeri, Ukrayna cephesinden döndükten sonra Rusya’ya döndü ve iddiaya göre Karelya’nın kuzeybatı bölgesinde bir katliam gerçekleştirerek altı kişiyi öldürdü.

İKİ EV KURARAK İNSANLARI ÖLDÜRDÜ

Polis, katliamın Karelya’da iki evin kundaklanması ve içerideki insanların vahşice bıçaklanmasıyla gerçekleştiğini söyledi.

İNCELEMELER DEVAM EDİYOR

Sonuç olarak, 37 yaşındaki Igor Sofonov ve 38 yaşındaki arkadaşı Maxim Bochkarev cinayetle suçlandı. Her iki adam da en az iki aydır tutuklu, soruşturmalar devam ediyor.

PUTİN KARARIYLA ÇIKARILDI

Sofonov’un, Putin’in kararnamesi ile affedildikten sonra Ukrayna’dan yeni döndüğü bildirildi. Kanuna göre katiller ve cinsel suçlular, cephede altı ay kalmaları halinde özgürlüklerini elde edebiliyorlardı. Çok sayıda yerel haber, Sofonov’un Wagner Group’ta eski bir asker olduğunu ve savaştan sonra Karelya’ya döndüğünü iddia etti.

İKİ EVİ YAKTILAR

Hem o hem de Bochkarev, cinayet, tecavüz, soygun ve uyuşturucu dahil olmak üzere büyük kabahatlerden önce hapis cezasına çarptırıldı. Gözaltına alınmaları, iki farklı evin kundaklanmasının ardından beş erkek ve bir kadının bıçak yaraları ve ciddi yanıklara sahip cesetlerinin bulunmasının ardından geldi. Yerel makamlar, yangının 1 Ağustos’ta Derevyannoy köyünde çıktığını ve bitişikteki evleri tahrip ettiğini doğruladı.

viransehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu