Yaşam

Sean Penn: Oscar’ımı Ukrayna’ya verdim ki kurşuna dönüşsünler

“Mystic River” ve “Milk” filmlerindeki performanslarıyla iki kez ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Oscar’ını kazanan Sean Penn, ödülü 2022 yılında Ukrayna’ya yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenski’ye “Kurşun yapılsın ve yapılsın” diye vermişti. Ruslara ateş edildiğini açıkladı Penn, kararında Zelenski’nin 2022 Oscar’larında konuşma yapmasına izin verilmemesinin etkili olduğunu söyledi.

Penn, bu fikrin aklına 2022 yılındaki törende Will Smith’in Chris Rock’a tokat atmasının ardından geldiğini belirtti. O anki düşüncelerini anlatan Penn, “Ukrayna’nın bağımsızlığının sembolüne (ödülü) vermekten daha yeterli ne olabilir? Zelenski) Kendi kendime ‘Lanet olsun, bu ödülü Ukrayna’ya vereceğim’ diye düşündüm. “Vurulmuş olabileceğini” düşündüğünü belirtti.

‘SAVAŞ MASALARI ETKİLEYECEK’

People dergisine verdiği yeni röportajda şunları söyledi:Devam eden Rusya-Ukrayna savaşının gıda krizine yol açabileceğini belirten Penn, “Özgür ve bağımsız Ukrayna olmazsa önümüzdeki yıllarda açlıkla baş başa kalacak olan Kuzey Afrikalılar için birçok kişi protesto eylemlerine başlayacak. Bu durum, savaş masaları etkileyecektir.”

Savaşın Amerikalılar için gündem dışı olduğunu bildiğini belirten Penn, “Her Amerikalının bu insanlarla (Ukraynalılarla) nasıl dayanışma göstermesi gerektiğini düşünmesi gerekiyor. Çünkü bakın, savaş başlayalı 2 yıl oldu ve şu anda da devam ediyor. gerçekten cehennem.” Penn, Ukrayna’nın desteklenmesi halinde “tarihin doğru tarafında yer alacaklarını” belirterek, “Kendimizle gurur duyacağız.”

SAVAŞI İLE İLGİLİ BELGESEL FİLMİ YAKINDA YAYINLANACAK

Penn’in Rusya-Ukrayna Savaşı’nı konu alan belgesel filmi “SUPERPOWER”, 18 Eylül’de Paramount+ platformunda gösterime girecek.

“SUPERPOWER” için yayınlanan basın açıklamasına göre belgeselde “Ukrayna’nın Rusya’ya karşı özgürlüğünü koruma mücadelesi” konu edilecek. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

baglar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu