Yaşam

Sinemalarda Bu Hafta: ‘Kurak Günler’den ‘Şeytanın Laneti’ne Bakanlığın Destek İstediği 6 Film

Bu hafta sinemalar yine kaliteli sinemalara ev sahipliği yapıyor. Seçkide Emin Alper’in ‘Kurak Günler’ filminden Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilen yapım desteği talebiyle gündeme gelen haftanın korku seçeneği ‘Şeytanın Laneti’ne kadar 6 yapım yer alıyor. prömiyeri Cannes’da yapılan ilgiyle.

Detayları merak ediyorsanız sizi içeriğimize alalım;

1. Kayınvalidemi Sil

  • IMDb puanı artık bilinmiyor.

Özet: Ünal ve Ceylan çok hoş bir çifttir. Ancak Ceylan hafızasını kaybedince durumu değişir. Ceylan, kayınvalidesinin kötü davranışlarından kurtulmak isterken, bu durum Ünal’ı annesi ve eşi arasında çıkmaza sürükler.

Oyuncular:Alper Saldırgan, Algı Eke, Zeynep Eronat

Müdür:Raşid Çeliker

2. Her Şey Dahil

  • IMDb puanı artık bilinmiyor.

Özet: Danimarka’da bir kriyo bankasında farklı bağışçılardan dünyaya gelen üç kardeş, dedelerinden miras kalan Ege’deki arazinin taksitini ödemeye çalışır. Buraya tatil köyü açmak isteyen ve açılış hazırlıklarına başlayan kardeşlerden Faruk, tesadüfen yazar olan Fulden’i aradı. Ancak olaylar beklenmedik şekillerde gelişir.

Oyuncular:Gonca Vuslateri, Gürgen Öz, Hakan Bilgin

Müdür:Hakan Eser

3. Nasreddin Hoca: Zaman Yolcusu

  • IMDb puanı artık bilinmiyor.

Özet: İki hazine avcısı, ima edilen ağaç evine girer girmez kendilerini geçmişte bulurlar. Nasreddin Hoca da durumu düzeltmek için peşlerinden koşmaktadır. Çocuklar ona eşlik ediyor. Hazine avcılarının buraya hapsedilmesinin ardından her şeyin normale döndüğüne inanan Nasreddin Hoca, çocuklarla birlikte günümüze döner. Ama çok farklı bir dünyayla karşılaşırlar. Şimdi bir şeyleri düzeltmek için zamanda yolculuk yapmak zorundalar.

Oyuncular:Ekinsu Karaata, Fatih Özkul, Ender Yiğit

Müdür:Nurullah Yenihan

4. Elif Ana

  • IMDb puanı artık belirsizdir.

Özet: Herkese yardım eden, sevilen ve sayılan Elif Ana kör olmak üzeredir. Tedavi için Maraş’tan Ankara’ya gittiğinde çocukluktan evliliğe ve yaşlılığa kadar tüm hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçer.

Oyuncular:Aliye Uzunatağan, Ali Sürmeli, Hülya Diken

Yönetmenler:Semir Arslanyürek, Kazım Öz

5. Şeytanın Laneti (Ev Sahipleri)

  • İmdb: 4.3

Özet: Noel zamanında herkes mutludur. Bir aile bu keyfi komşularıyla paylaşmak için onları akşam yemeğine davet eder. Ancak konuta gelenler davet edilmemektedir. Komşuları kılığına giren şeytani varlık onlara kabuslar yaşatacak.

Oyuncular:Neal Ward, Nadia Lamin, Frank Jakeman

Yönetmenler:Adam Lider, Richard Oakes

6. Kuru Günler

  • İmdb: 7.6

Özet: Emre, zulüm gören Yanıklar köyüne savcı olarak atanır. Mahalleli ve belediye başkanı tarafından saygıyla karşılanan Emre’ye aralarında gazeteci Murat’ın da bulunduğu bir grup parti karşı çıktı. Emre her iki grubun ortasında olmaya ve herkese eşit davranmaya çalışsa da kendini bir çıkmazın içinde bulur.

Oyuncular:Selahattin Paşalı, Ekin Koç, Hatice Aslan

Müdür:emin alper

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu