Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu’ndan bilet açıklaması: Fahiş fiyatlara izin vermeyeceğiz

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı için alınan tedbirleri açıkladı. Uraloğlu, “Fahiş bilet fiyatlarına izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımız çok ilgili” açıklama yaptı. Uraloğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Memleketine gidemeyen ve tatilini Ankara, İstanbul ve İzmir’de geçirecek olan vatandaşlarımız için Ankara’da Marmara, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İzban ücretsiz hizmet verecek.

Trafiğin yoğun olduğu otoyol güzergahlarında yol çalışmalarına yol verdik. Trafiğin yoğun olduğu tatil bölgelerinde ek önlemler aldık. Yol yapım çalışmalarını temel seviyede tutacağız.

Uzun trafik kuyruklarının oluşmasını önleyeceğiz. Vatandaşlarımızın Türkiye genelinde huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmeleri ve acil durumlarda müdahale edebilmeleri için bölge müdürlüklerimizde korucularımız hazır bulunacak.

Olası aksiliklere karşı Türkiye genelinde 1500 makinelik 1000 grup ile 7/24 görev yapacak her duruma müdahale edeceğiz.

Kurban Bayramı vesilesiyle yoğun bir ilgi görüyoruz. Demiryolu taşımacılığında hızlı treni ve kapasiteyi artırdık. Otogarlarda kontrollerimizi artırdık.

Fahiş fiyatlı biletlere izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımız yakından izliyor. Otoyol kontrol istasyonlarında kontrollerimizi yoğunlaştırdık.

Bayramda vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamasını sağlayacağız. Vatandaşlarımızdan tek bir isteğimiz var. Trafik kurallarına uyun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu